SLUSHTIPS #18 DIV I DED aneb Shoegaze z východu

Možná jste někdy postřehli frýdecko-místeckou shoegaze kapelu Saturn United. Když jsem je slyšela poprvé, tak jsem si řikala, jak je to sakra dobrý. Chytlavé melodie, pár textů jsem znala nazpaměť. Dvě holky, tři kluci. Pak se ale rozpadli, z pěti lidí se stali dva a změnili své pojmenování na DIV I DED.

Před pár týdny vydalo duo svoji první desku s názvem Born To Sleep. Oproti albu od Saturn United má nepopsatelně propracovanější zvuk. Trochu se bojím, zda atmosféra bude stejně fungovat i naživo. Album je totiž plné různých aranží. Do toho mi ale nic není a nechám se překvapit, jak se s tím kapela popere.

Celkově na mě deska působí jako jedna velká pohodinda, kterou si ráda poslechnu v nějaké líné dny, kdy se budu potulovat po městě. Musím vypíchnout roztomilou Frozen a tajemnou Machines. Moje dvě favoritky. Kapela se řadí ke stylu shoegaze, jehož nejznámějšími zástupci jsou My Bloody Valentine a Slowdive. DIV I DED ovšem neinklinují ani k jednomu. Jejich zvuk je totiž docela specifický, ani mě v podstatě nenapadá kapela, ke které bych je přirovnala .]

Abych to shrnula. Nečekejte noise, nečekejte melancholii, ani depku. Čekejte soundtrack k pěknému slunečnému podzimnímu dni nebo zlenivělé neděli (aneb jak zpívají v Between Us – „Everyday is like sunday..“ ). Mě to prostě ba!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s