5 kapel který neminout na Mighty Sounds 2016!

Rok 2016 se pomalu přehoupnul do druhý poloviny, a to znamená jediný : festivalová sezona ! Následující dva měsíce vás budou srát záplavy fotek a videí totálně ožralejch (a jinak ovlivňenejch) individuí ve slaměným klobouku, béžovejch kapsáčích a vratným kelímkem za pade,zatímco budete pařit prdel v práci. Pokud i vy patříte mezi ty šťastnější ještěry, dostanete minimálně 5 dní dovolený a ušetříte dostatek peněz na nákup festivalýho trička, (jestli na něj nemáte, nikam nejezděte) jedna z možností jak tohle všechno je využít, je Mighty Sounds. Přehlídka hardcoru, ska punku,rockabilly a dalších žánrů který na evropě 2 neuslyšíte, se letos uskuteční 22.-24. července v Táboře. A protože i tentokrát má širokej lineup co nabídnout, poradíme vám co si nenechat ujít !

1) Frank Carter & The Rattlesnakes

Představovat tohle uskupení snad ani nemusíme. Po několika letech kdy se Frank Carter, původní zpěvák Gallows, věnoval tetování a rodině, konečně přišel s projektem kde může naplno uplatnit svojí agresi. Frank a jeho chřestýši se na území Czechie podívaj vůbec poprvý a proto jsou v našem žebříčku na prvním místě. Rozhodně totiž půjde o nejlepší moshovačku z celýho MS.

2) John Coffey 

Ještě nedávno úplně neznámá holandská kapela, je letos tučným písmem na plakátech těch největších festivalů. Kombinace poctivýho rock´n´rollu a hardcoru je přesně to, co podtrhuje atmosféru celýho mighty. Po dlouhým čekání se objevili loni Strahově a předvedli totální peklo který, doufejme, předvedou i v létě, a nutno podoknout, že je to jejich poslední plánovaný vystoupení u nás před pauzou kterou kluci ohlásili na neurčito. Jo a taky je to ta kapela, jejíž zpěvák chytí jakýkoliv hozený pivko.

3) The Smith Street Band 

Černej kůň celýho fesťáku, aspoň pro mě. Tyhle australany sem objevil před nějakým pátkem díky tý super věcicče spotify, a začal sem si je přát pod stromeček, nebo aspoň pod lampu. A ejhle ! Ohlášený jsou už od března a každej den se na jejich show těšim víc a víc. Žánrově přiřaditelnej band třeba k Against me, je úplně ideální na jakejkoliv festival, pivko, brko, punk, pohoda.

4) Lagwagon

Legendární skate punkeři jsou spolu od roku 1990 a v ČR se naposledy objevili před 14ti lety ( to sem ještě koukal na pokemony ). Jejich songy se dokonce objevili v soundtracku gamesy Tony Hawk Pro Skater. Na kontě mají 8 desek, takže je rozhodně z čeho sestavit slušnej set list,a my  se můžeme už za pár tejdnů společně utopit v nostalgii.

5) Darko 

Další z kapel, při jejichž přijezdu do střední evropy se dá říct jenom : škoda, že je tu nikdo nezná. Melodickej punk ze severu Anglie se ale po letošním MS rozhodně vžere do hlav spoustě lidí, a vsadim botu, že i pár znalých se při jejich setu najde a zařveme si. Kamarádi Dead Neck nebo Antilectual se k nám vrátí po několika vystoupeních v kanálních klubech, poprvý na fakt velkou stage.

Na letošním mighty sounds toho rozhodně bude víc k vidění, slyšení a i dělání. A pokud plánujete jet z Plzně a hledáte přijemnou společnost, tak ve čtvrtek 21. července sraz před desátou na hlavním vlakovým nádraží. Oi !