LIVE: Turbowolf – „Kde kurva všichni jsou?“

Hlášení škod: Pár naražených žeber, modřina jak kráva přes celej levej loket, nateklej ret a taky mě bolí ruka, jakože z druhý strany dlaně, nevim, jak se tomu říká.
Doporučená rekonvalescence: Celý den na lůžku při sledování nějakýho stupidního seriálu a večerní procházka, zakončená posezením v místní nálevně při popíjení odporně silného ležáku v nejlepším poměru ceny a výkon.

Ne, tentokrát to nebude o kocovině. Tohle jsem si všechno zapříčinil více méně já sám, když jsem téměř celej koncert Turbowolf propařil v moshpitu, ale sjedem si to teda od začátku.

18:00 a Rozvod zrovna odpaluje dost pofidérně ubalený brko před Ikeou. Kategoricky odmítám, protože na koncert Turbowolf chci mít čistou hlavu, takže jenom alkohol prosím. Přesouváme se na národku do baru, kde debatujeme o budoucnosti Dildo Boyz, baskytarách, životních krizích a tak podobně, teda debatuju hlavně já, Rozvod je zkouřenej. Později se k nám přidává Andrej ze Snyderu a Potůček the Právník.

Na osmou se přesouvám do Lucerny, kde potkávam Toma, bráchu a Míšu. Ještě tam půl hodiny čekáme před klubem jako troubové, protože když jsou doors od 20:00, tak je jasný, že nás tam pustí až v půl. Logicky. No, je to vaše chyba, mohl jsem vám na baru udělat větší útratu a že by byla. Měl jsem slinu jak svině a byl bych ochotnej těch dvanáctek za pade vypít fakt hodně.

Hned jak jsem vlezl dovnitř, tak hned po záchodě, na kterej jsem musel, protože jinak bych vstupařovi už fakt pochcal nohy, jsem si to naštrádoval ke stolu s merchem, kde jsem okamžitě zkonfiskoval jednu kazetu. Triko, který jsem chtěl, samozřejmě na prodej nebylo, což ale nebyl největší důvod mýho rozhořčení. Krom triček, kazet, CDček, vinylů, tašek a podobných blbostí sis mohl koupit i podepsaný blány nebo paličky. Hele, ne. Tohle se nedělá, paličky, blány, trsátka, playlisty a všechny možný takový artefakty se házejí na konci setu do publika, rozhodně se na tom nerejžuje. To mě upřímně dost zklamalo.

První kapela Arrogant Twins. Kde kurva všichni jsou? Lucerna je úplně prázdná. Několik lidí sedí na okrajích sálu a já spolu s pár plzeňskejma stojíme před podiem, jinak tu nikdo neni. Okey, tak já doufam, že se to do Turbowolf naplní, jinak to bude pěkně trapný.
Na podium vchází dva týpci, který vypadaj jak mafiáni nebo holiči ze 30. let. Bubeník v červený a kytarista v bílý košili, oba dva kšandy, prostě vystajlovaný zlý kluci. Když si odmyslim otravný kecy mezi skladbama, tak muzika mě docela ba. Celkem našlápnutej punk rock’n’roll. Slušný.
Asi někdy kolem pátý písničky se pravděpodobně probudil osvětlovač, protože to začalo mít konečně aspoň trochu grády. Po pár dalších skladbách jsem si vyslechnul konverzaci nějaký holky, která říká týpkovi vedle: ,,Kdyby aspoň zahráli něco od Anyway.“ Ouuuu, tak to šlo přímo do srdce.

Arrogant Twins si dokážu představit někde v menším klubu, kde by to mohl bejt slušnej nářez, ale v poloprázdný Lucerně to na mě moc nepůsobilo. Někdy ke konci setu mě někdo kopnul do prdele. Zjišťuju, že to byl Alex z Acid Row, takže jdem na cígo. Tam potkávam Humra taky z Acid Row, kterej se zrovna vrátil z Číny a vypadá, že už má pěkně nakoupeno. No, prej mu na afterparty zase někdo oholil obočí. Seru smíchy.

Cígo se nám trochu protáhlo, takže první dvě skladby od Puppy jsem prošvihnul, což v podstatě bylo spíš požehnání. Celkově mi to přijde jako spojení Dinosaur Pile-Up a Weezer a vůbec se mi to nelíbí. Extrémní střídání hutných, tvrdých až metalových riffů s klidnýma, melodickýma až popovýma pasážema. Možná někdy, někde, jinde, před jinou kapelou jo, ale před TW? To nesedí. Sorry Puppy, ale asi jste se úplně nestrefili do mýho vkusu. Dávam rychlý cígo a spěcham zpátky, abych si našel dobrý místo na Turbowolf.

Dobře, řeknu to ještě jednou. KDE KURVA VŠICHNI JSOU? Je mi fakt smutno, když tohle píšu. No, Lucerna se prostě asi neukázala jako dobrej tah, mělo se to udělat stejně jako minule na sedmičce. Tak já si jdu pro pivo a užiju si soukromej koncert TW. Postupně se pár lidí nahrnulo, ale pokud člověk chtěl, klidně si mohl vlézt až přímo před podium, sednout si a v klidu poslouchat.

Světla zhasínají a na stage vchází Turbowolf. Chris, kterej je oblečenej celej v bílým obleku, si dává placáka s každým v první řadě, což jsou v podstatě všichni v klubu. Just jokin, ale účast je fakt docela chabá.
Odpálení proběhlo v podobě songu Capital X z novýho alba The Free Life. Lidi se vůbec nechytaj. Následuje American Mirrors, po který Chris a Liana debatujou nad místní podlahou, která vypadá jako nějaká psychedelická malůvka. Následuje Cheap Magic a Solid Gold, při který už se publikum trochu chytá a před podiem to zatím hodně vzdáleně připomíná kotel.

Potom se na pódiu rozběhla debata o tom, že Chris by potřeboval ručník. Tuhle část mam poněkud rozostřenou, protože netušim, co se přesně stalo, ale pokud jste to někdo viděl líp, napiště mi to do komentářů. Následně přešel k okraji stage a tam mu podával ručník nějakej týpek. Když mu Chris poděkoval a podal mu mikrofon, aby taky asi něco řekl, tak se ozvalo něco ve stylu „auuuagaaguueeuu uuu hheehaauh guu“. V tom momentě jsem dostal docela záchvat smíchu. Ale můžete mít jinou zkušenost. Třeba jsem slyšel blbě. Ona Lucerna má takovou zvláštní zvukovou vlastnost, že kamkoliv si stoupnete, tak na každým místě to zní úplně jinak na hovno.

Při Black Hole Chris tancuje jako Travolta v Pulp Fiction. Následuje to nejlepší z celýho setu. V momentě prvních tónů skladby Ancient Snake mě někdo vzal a zahodil hluboko do moshpitu, kde už to celkem vřelo. Od tý doby jsem tam odsud už nevylez a pařil jsem až úplně do konce. Při Things Will Be Good Again si Chris skočil do lidí. Jelikož nás bylo fakt málo, tak to byl docela problém, ale nakonec se to povedlo. Následně vzal na podium nějakou holku, která chvíli hrála na klávesy. V těsnym závěsu začíná Domino. Hmm, tak já asi už pařim jedinej, to je fuk.

Strašně bych chtěl poděkovat týpkovi, kterej při A Rose For The Crows našel moje klíče v kotli. Pokud se ještě někdy uvidíme, máš u mě pivo, ale přiznam se, že už si tvuj xicht vůbec nepamatuju, takže se musíš nějak legitimovat.

Následuje Very Bad, kde jsou ženský vokály, který na desce zpívá Chantal Brown, ale na živo je dost věrohodně napodobuje Liana. Nechte jí víc zpívat, ta holka to umí. Poslední dvě skladby Rabbits Foot a The Free Life jsem si samozřejmě odpogoval poctivě. Následně Liana hází do davu trsátko, kterým mě trefila do hlavy a já ho pak chytil! Jsem v nebi!

Žádnej přídavek? Žádná Seven Severed Heads? Chjooo.

Shrnutí: Arrogant Twins jo, Puppy ne, Turbowolf super, Go fuck yourself people kdo nepřišel a příště na sedmičce. Díkyčau

FOTOREPORT:

Foto by: Marek Fiala

Je libo playlist?