Začnou DevilDriver na novym albu hrát jižanskou country?


Kalifornská vymetačka hospod a putyk aka kalifornská metalová bruska DevilDriver se po dvou úspěšnejch dekádách hraní pro více či méně vylitý publikum Budwaiserem a po osmi neméně kultovních albech rozhodla, že se nová nahrávka vezme za jinej konec než dosavadní veledíla.
Podle frontmana a zároveň stěžejním bodem kapely Deze Fafary, kterýho si možná pamatujete jako frontamana Coal Chamber, je celkem nutný přijít na devátym počinu s něčim jinym, aby nemohlo dojít k syndromu vyhoření.

Bude Fafara jódlovat?
Starej Dezzy kdysi napsal na svuj instagram něco jako, ve zkratce, „booze free“. Přestal pít a začal se víc věnovat duchovním záležitostem a soukromym věcem. Když tak jednoho dne rekapituloval svuj dosavadní život, zjistil, že mu v žilách víc než headbanging a střeštěný methparties z devadesátejch let uvízlo country a všichni outlaw umělci typu Johnnyho Cashe, Hanka Williamse a takhle bych moh pokračovat. V jeho střízlivym mozku se tak zrodil nápad, že by DevilDriver mohli vydat countryový album. Jasně. Bylo by jednodužší si vzít kytaru a jen tak objíždět hospody pod vlastnim jménem ale naopak zajímavější bude když DevilDriver vydají celý album coverů všech možnejch outlaw géniů. 

Hank Williams lll, Anna Christina Cash a Lamb Of God.
To že Dezzy nebere svuj novej projekt nijak na lehkou váhu je jasný už jenom ze seznamu lidí, který se na albu podílí a který se na něm objeví. Album Outlaws Til‘ The End bude obsahovat 12. songů od autorů Hanka Williamse lll, Willieho Nelsona, The Eagles, Stana Jonese, Johnyho Paychecka, George Jonese, Johnyho Cashe, Dwighta Yoakama, Steveho Earle, Richarda Thompsna, Hanka Williamse Jr a Davida Allana Coe. Ke všem těm songům Dez pozval lidi, který až do dneška neměli s outlaw country společnýho vůbec nic. Mark Morton z Lamb Of God, Wednesday 13, Lee Ving z Fear, Brock Lindow z 36 Crazyfists a Burton C. Bell z Fear Factory. Všechny songy byly od základu překopaný a jsou hnaný klasickym zvukem DevilDriver podporovaný nezaměnitelnym Fafarovym řevem.

Album mixuje a masteruje kytarista DevilDriver Mark Sprietrzer a Steve Evets kterej má na svědomí alba třeba Every Time I Die, Sepultury nebo The Dillinger Escape Plan. „Outlaws ‘Til The End is simply one of the most invigorating records the band have made yet. I’ve been fortunate enough in my career to do songs with Ozzy and some of the greats, but doing a song with Lee Ving? What can I say… he’s my ultimate hero in life. I had a Fear shirt on the first time I ran away from home, you know?“ k albu dodal Dez Fafara. Album Outlaws Til‘ The End vyjde 6. července u Napalm Records. @devildriver