LIVE: Parta zastydlejch puberťáků z Hed P.E. poprvé v Barráku

Nu-metalovo-reggae-hiphopoví punkeři Hed P.E. se probrodili smogem a 5. července odehráli přibližně hodinovej set v ostravským Barráku.

5. červenec, Ostrava – Akce měla začínat v 19 hodin. To ovšem klub zel prázdnotou a “žít” to tam trošku začalo až pár minut před 20., kdy se představila první ze dvou předkapel. Jednalo se o polský seskupení Tommy Says No. Zpočátku to znělo docela slibně, hutná basa, silný bicí, všechno v pořádku. Než frontman začal ječet. Pardon, zpívat. Nepříjemnýmu projevu zpěváka bohužel nepomohla ani dobře znějící kapela. Když začal screamovat, dalo se to ještě relativně poslouchat, screamu však bylo pramálo, borec si zjevně chtěl hlavně zazpívat. Na konci se to snažili zachránit coverama od Rage Against The Machine. A i když se na to z většiny publikum chytalo, mě už pánové nepřesvědčili.

Po kapele, jejíž zpěv byl kvalitní asi jako jejich národni bohatství – polská čokoláda, na řadu přišli švýcarští Mindcollision. Velice dobrá práce těchto rap-coristů přinutila lidi v kotli pogovat o 106.

Přibližně ve 22 hodin už se na pódiu ukázaly hlavní hvězdy večera – Hed P.E.

Banda zastydlejch puberťáků, která se do hudebního světa nejvíc zapsala svým albem Blackout a taky singlovkou Renegade.

Tahle banda sem za čtvrt století jejich existence poprvé zavítala v roce 2015 na BA, od té doby je tu můžeme vidět častěji a častěji. Jejich show působí jako taneční droga. Hned při první písničce se publikum nasáčkovalo až k pódiu a za hromadnýho křepčení a pogování intenzivně vítali kapelu.

Jared Gomes, frontman kapely, díky své pěvecké technice (anebo spíš netechnice) přišel částečně o hlas, a tak se během vystoupení párkrát stalo, že mu to ujelo. Kdo by mu to však měl za zlý, když jeho výstup působil tak energicky a přirozeně, několikrát si dokonce střihnul i sólo na melodiku, která je pro hudbu Hed P.E. tak typická. Nezapomněl nás česky pozdravit a pak i několikrát poděkovat.

Malou výtkou na tenhle koncert by mohl být fakt, že kluci nezahráli jejich nejčerstvější singlovku Pay Me, na kterou leckterý ucho z kotle čekalo.

Pokud byste chtěli okusit ždibet z týhle kalifornský nátury, máte možnost již tento měsíc na Fajtfestu, kde se Hed P.E. ukážou jako jedna z hlavních hvězd!