Slushtip #63 – Brant Bjork

Brant Bjork (Heavy Psych Sounds Records)

Kdo je sakra Brant Bjork a proč by mě měl zajímat? Stoner/desert-rockovej multiinstrumentalista, co se vydal po svým. Původně bubeník a zakládající člen Kyuss (87′-94′) a součást Fu Manchu (97′-01′). Důvodem, proč odešel z Kyuss, prý byla stále rostoucí nechuť Joshe Hommeho (QotSA) hrát jeho skladby. S Joshem vyjít asi nebude úplně snadný. Nicméně roku 1999 vydal svý první sólo album, kde zastal všechny nástroje, včetně kytary a zpěvu. Holt když to chceš udělat pořádně a po svým, musíš si to udělat sám.
Na začátku podzimu vydal album Mankind Woman, nově na italským Heavy Psych sounds. Je to návrat k retru, jednoduchosti a staví na tom nejpodstatnějším v desert rocku – groove. Celý album pěkně odsejpá, přitom příjemně bluesově dejchá a pohupuje. Není to rychlá mašťácká stoner sypačka (i když takový já občas moc rád), spíš vyzrálej 80tkovej stoner, kterej ti dá dost času vnímat všechny sonický zákoutí, aniž by tě zaplácal a přizdil lopaťáckýma riffama.

Aktualita: asi před 14 dny, na současným turné, jim ve Švédsku komplet vybrali dodávku, zmizely aparáty, bubny a merch zhruba za $20 000. Smůla si bohužel nevybírá a zm*di, co kradou umělcům, jsou evidentně všude.

Mrkni na jeho oficiální high budget video z první písně novýho alba Mankind Woman:
Chocolatize

-ASP-

IMG credit: Frazer Harrison, Getty Images