LIVE: 1000mods – „Vedro jak ve Sky Valley a hutný kytarový riffy, že je skoro nespolkneš.“

Výjimečně mám pár dní volna, takže proč nejít lejt? A proč nezačít už ráno? Dost efektivně mi v tom pomáhala „my drinking buddy“ a prvotřídní posila z Polska, Ola, která se svým manželem Danielem, přijela na koncert Sklípnot. Daniela včera dost vypnulo pár prdů z jednoho obstojnýho cordozara, tak zůstal home. Odpoledne plné gambrinus dešťovky proložené občasným bůčem jsme strávili ještě s Mé Minim a jeho novým vlčetem v podstatě na dětským hřišti, prostě klasický “sports!“

Začalo se připozdívat. Mé Mini musel poslat vlče spát a polskej zájezd se vrátil zpátky na sever, tak vyrážím směr Underdogs. Před vchodem se jako obvykle poflakuje různorodej sortiment hipstrů, mániček, divnejch typů, známých i neznámých xsichtů. Dlouho netrvalo a detekoval jsem si první známej face, od kterýho šel nejšmakovější majoránkový odér a vyrazil jsem za svým.

Pak začal čas najednou plynout hodně pomalu, takže jsem bohužel od Trahir stihnul asi poslední dva fláky. Hezky zahranej starej metloš posunutej zase na trochu vyšší úroveň díky tomu, že to hrajou lidi, který umí hrát nebo minimálně dobře stylizovat. Slyšim v tom Deep Purple, Sabbathy, ale i třeba Soundgarden. Zpěvák před sebou mává nějakým totemem nebo wtf? Osobně bych tomu víc přikotlyl basy, ale jinak spoko.

Čas se zase hodně zpomalil, ale od The Great Machine jsem toho rozhodně stihnul víc. Doomy, stonerovky, punkový zběsilý tempa a metalový riffovačky až po úplný rytmický vymašťováky. Všichni vypadaj jako totální magoři. Konec performance dohranej mezi publikem. Supr! Šel bych znova.

Ven se radši ani nebudu obtěžovat nebo se zase s někym zakecám. Ke stolu a Rollin.

1000mods nastupujou na stage za dost obstojnýho potlesku publika a já se ztrácim v mlze. Ani netušim, co hráli první, probudil jsem se někdy na konci Loose. Vedro jak ve Sky Valley. Kytarový riffy tak hutný, že je skoro nemůžeš spolknout.

Bubeník přesnej, jak družice i v těch nejutahanějších partech. Žádný kolísání tempa, prostě rovně. Všechno do sebe zapadá Soooooo satisfying! V underdogs naprostá paráda. Klub, kterej je v podstatě sklep, hostí kapelu, která už hraje běžně větší pódia. Samozřejmě, že bylo narváno a fronty na pyvo jsem vzdával, jen co jsem na ně kouknul, ale atmo super. Na bandu stonerů v publiku se strhla párkrát i docela slušná strkačka a nakonec se i to kolečko rozběhalo.

Electric Carve, Road to Burn, Claws, Super Van, Vidage … . Jelikož A.W. nehrajou na živo, tak zaznělo všechno, co zaznít mělo. Beru triko a jdu se prospat do zítřejší kocoviny.

River slibujou příště větší prostor. Pokud ho dokážou naplnit stejně jako včera v Underdogs, tak to bude very krásné.