LIVE: křest desky Protijed – 007

Na sedmičce tam je dobře. I pro přespolní, takže rozhodování jestli vyrazit na křest nejtvrdší tuzemský desky roku nebylo moc složitý.

Cesta z Plzně na kopec vede přes Smíchov – Eaternia burger 10/10, vánoční Anděl -1/10. Špatnej dojem z nutnýho přemisťování se krz společensky přetížený destinace napravuje vystoupení hned první kapely večera. Kolem party M/R bylo ještě před samotnou akcí dost tajemno. Na pódiu nakonec stáli (nebo seděli) bubeník z Manon Meurt, bubeník z Bahratal kterej vyměnil paličky za trsátko a Banán. Ten si mikrofon nechal a přidal ke svýmu obvyklýmu projevu vokální procesor. Nemam tyhle přirovnání úplně rád, ale jistá podobnost s New Yorskýma Uniform by se tady asi najít dala. Krátká výživná show, díky čau.

Na celým večeru byla krásná hlavně ultra krátká délka zvukovek. Ani sem se nezačal vyhejbat pohledům lidí který znám akorát z instagramu a už se ozývali první emo riffíky Kosi Idina. Plzeňská skupina slepená z popela Human Bites podávala celou dobu přísnej výkon, stejně tak ale čurák kterej vyplnil celej prostor před pódiem a jak kapelu tak obecenstvo obšťastňoval těma nejvíc šovinistickýma kecama který sem kdy na koncertu slyšel. Jeho následnou pacifikaci rozebírat nebudu, snad jenom – ať si každej sám dá v hlavě do pořádku co chce ukazovat a co chce žít. Zkurvený pozéři.

Stres. Stres stres stres. Vydání desky v předvánočním období si grupa kolem Banána naplánovala naprosto ideálně. Protijed. Výrazný sxe poselství si každej přebírá po svým. I já, a tak se zodpovědně předávkovávám maté colou. Čuk a gek na začátek, všechno ostatní potom. Nevim jestli ze stropu kapou sliny nebo pot, aspoň nevidím žádnou krev. Těch 20 minut ve mě nachvíli zažehává plamínek. Zpětně ale zůstává spíš trpká pachuť. Není tohle celý takový vyčpělý, nostalgický vzpomínání na cosi ? Snad ne.

Brunner Todesmach. Brun.. jdu si to radši najít. Brünner Todesmarsch. Jo, tak ti mě teda moc nebavili. Dávám šanci prvním songům z určitě dlouhý řady a mizím. Ať se o můj osud postará bůh hromadný dopravy nebo kámoš s autem.