SLUSHTIPS #70 DRAIN – California Cursed

Jak říká staré úsloví nahnědlých babiček „Někdo se halt umí narodit“. Tahle čerstvá a poměrné mladá hc řezačka pochází ze Santa Cruz v samotnej Californii. Jo, jo. To je ta země zaslíbená, kde se surfuje i v obýváku, lidi tam žerou jen zvířata, který přejedou na silnici (v případě, že by je nechali pohozený ve škarpě riskují útoky Chupacabry) a důchodci si to tam rozdávají na veřejnosti, za bílého dne a to pořádně sjetý.

No, tak v týhle Californii na světlo světa přišla kapela DRAIN. Klucí hrajou celkem přímočarou rubačku, se všema klišéma, který k takovýhle muzice patří. Aby toho nebylo málo, rovnou si ten debut nechaj vydat u Revalations Records, což je stejný jakoby první velká kočkovitá šelma ve sbírce Joe Exotica byl Tygr z Monpracemu. Navíc zmíněné vydavatelství už roky nové kapely takřka nevydává a žije jen díky neustálým represům Dag Nasty, Battery, Gorilla Biscuits a další legend. Kapelu tedy od začátku doprovází celkem heavy hype kolem několika generační komunity hácečkářů.

Co se dosavadní tvorby týká, kluci si už pár singlů a epíček odbyli. První matro Over Thinking vydali v záři roku 2016.

Upřímně, jejich prvotina v ničem inovátorská, nebo výjimečná není. Zvuk i produkce mi přijde pořád stejná. Chápu, že když něco funguje není důvod to měnit a surfařskej přístup je v tomto případě, snad víc než trademark. Jo, mít v píči je životní styl. Texty taky klasika. Svět je v hajzlu, dobře je jen u oceánu s prknem pod prdelí.

Za mě se v případě California Cursed, o raketu směr nebe tvrdých kytarovek nejedná. Nejspíš se neobjeví ani v žádným výčtu mnou vybraných nejpozoruhodnějších alb letošního roku. Žádnej velkej progres alá Turnstyle, nebo klasická srdíčkovka ve Furystyle . Za to je deska poslouchatelná jedním vrzem i několikrát za sebou. Věřím, že její síla tkví v živých vystoupeních a fanoušci BOLD, STRIFE, BATTERY či WARZONE, tuhle čerstvou KREFF ocení, ba co víc možno blahořečí.