SLUSHTIPS #71 Soft Kill – Premium Drifter (demo)

Portland. Propojování hudební bezvýchodné atmosféry a tohohle města ve státě Oregon, je jako synonymum. Doom popový objev posledních let Soft Kill pocházejí právě z Portlandu v Oregonu, kde vznikly v roce 2010. Zakládajícího člena Tobiase Sinclaira doplnil Conrad Vollmer (ze skupiny Warm Hands) na kytaře a Owen Glendower, obsluhující klávesy. V roce 2011 vydala kapela debut An Open Door. V roce 2015 jim vyšlo druhé album Heresy. Během posledních dvou let vydali desky Savior a A Plan To Suffer (demo). Před pár týdny svojí sbírku rozšířili o novinku.

Premium Drifter se drží žánrového rozhraní, ve kterém kapela tvoří od začátku. Odchylek je minimálně, ale rozhodně se nejedná o nějaké kreativní kleštění. Song za songem po většinou těží z jedné silné melodie a po zbytek skladby se moc od ústředního motivu neutíká. Kytary se přes sebe nebijí a bicí kontrastně nepřehání.

Ledová atmosféra je dokonalá. doslova Ti zmrzne úsměv a tělo ztuhne. Nic co by ti trhalo srdce na kusy (jak taky, když je z něj led), ale silná atmosféra a nekompromisní „Joy Division“ odér, který je v tomto žánru podmínkou, se po celou délku alba nechce vytratit.

Netradiční hc přístup a absence přestylizované image tvoří na scéně čerstvý vzduch a o kapele se začíná zajímat široké spektrum hudebních fanatiků. Doporučuji se podívat na živáky. Nebo až se to celý rozhejbe, si na ně počkat a zajít se přesvědčit na vlastní oči, zuby, nehty a náklady. Petr Muk by měl radost.