SLUSHTIPS #73 Drakulas – Terminal Amusements

Drakulas, americká power punková superkapela seskládaná ze členů Riverboat Gamblers a Rise Against u Dine Alone Records aktuálně vydá své druhé album.

Víme, že album produkoval Stuart Sikes, který spolupracoval také s Riverboat Gamblers, Cat Power, Modest Mouse, The White Stripes a spoustou dalších.

Obecně je tenhle projekt srdcová záležitost. Nejen pro posluchače a fanoušky power punku, ale pro samotné členy Drakulas. Z první nahrávky je to patrné z každého rifu.
Ani jejich novinka na tom není jinak. Tentokrát se kapela soustředila na žánrovou nerovnováhu. Těšit se můžete na spoustu změn a vlivů, které spíš než z těch hudebních vychází z pop kulturních odkazů a námětů. Nebojte, o nastřelenej a živelnej power punk rozhodně nepřijdete, i když na tempu o proti debutu se trošku ubralo. O to víc je plné harmonických gradací a změn, které baví i po vícero posleších. Tihle Drakulas nevysávají, naopak nabíjí.

Album vyšlo 3. května. Fashion Forward je název singlu a prvního videa ze zmíněné chystané desky, což je retro klip, díky němuž se Drakulas podívají na psychedelickou párty 60. let ve společnosti Andyho Warhola a Kennetha Angera.

Kapela u dřive o nové nahrávce „V konceptu naší nové nahrávky jsou písně příběhy, které se prolínají mezi arkádovým / porno divadlem a galerií hip artů provozovaných ambiciózním okultismem. Vyseděli jsme důlek u nekonečného množství všemožných experimentálních krátkých filmů, abychom získali nápady a nadýchali se tou nejvěrohodnější atmosférou.“

Druhým klipem, který předeslal novou nahrávku je animovaná koláž Level Up, která zachycuje kult arkádových stolních her a obecně easter eggy 80′.

Jak se vám tahle kytárová tancovačka líbí?