10 coverů Nirvány, který musíte slyšet

V životě se člověk průměrně 2976 ohne pro věc, kterou ani nesebere. Průměrně za život 45 dní strávíme polvíkáním postele a zhruba tři a čtvrt hodiny denně prokrastinujeme čuměním na pí#oviny.
No a právě tohle je žebříček těch nejdůležitějších zbytečností, které zkrátka chceš vidět. Navíc, když společným jmenovatelem jsou předělávky od NIRVANY

  1. BULLY – ABOUT A GIRL

středověk neskončil, středověk trvá. 90′ bitch budou vždycky a za každý situace. Chvilku jsem googlil jestli to náhodou není Kurtova příbuzná.

2. POST MALONE/TRAVIS BARKER – NIRAVANA TRIBUTE

Tak tady snad není o čem. Trendy píčovinky na složenky a cetky a true s kámošema ve vile v Hollywoodu. Pokud pozůstalí svolí a Postík pojede třeba nějakou „remeber tour“, chci lístek.

3. DAN DUBUQUE – HEART SHAPED BOX

Divná doba sebou nese divný věci. Jako třeba únikový hry, virtuální realitu, Kovyho a především podivné hudební nástroje. Je fuk jestli se jedná o bouchání do aromatur, nebo nadzvukový prstoklad při hrání na gotickou jakoby co? Pokud z toho leze to co v tomhle videu, nemám o čem. Najednou i špína zní vznešeně.
P.S. Týpek dává jak Daytona ve snu gamblera na odvykačce.

4. KAWEHI – HEART SHAPED BOX

Vínečko, Asie roots, cool hračky aka nástroje a je z toho další dost wierdo cover, ale pořád hodně na vysoký noze.

5. HOLLY HENRY – HEART SHAPED BOX

Do třetice všeho nirváního HSB. Tentokrát v té nejintimnější a nejněžnější poloze, kterou jsem na youtube našel.

6. WALK OFF THE EARTH – POLLY

Známá dvojka, trojka, čtyřka, pětka – no zrovna jak jim to vyjde, která se proslavila volovinka v rámci předělávek na sociálních sítí. Cover na POLLY je v této podobě odprostěn od šílených pazvuků, zvonů, trubek, cajonů a caviků, jen struny a hlasy. Jo a komíhající se crash.

7. FATHER JOHN MISTY – HEART SHAPED BOX

Poslední HSB v tomto žebříčku od FJM, člověka, který vydává na stejným labelu jako kdysi Nirvana. Nic jinýho mě k tomu zkrátka nenapadlo.

8. WEEZER – LITHIUM

Ještě něco z kategorie „předělávky ze živáčků“……

9. SOFIA KARLBERG – SMELLS LIKE TEEN SPIRIT

….něco ze série „holka o kterou bych si neopřel ani pelo“.

10. WEIRD AL YANKOVIC – SMELLS LIKE NIRVANA

No a tak by to mělo bej na konci každého žebříčku. Celou tu hitparádu uzavírá „švihlej Al“, kterej není jenom easter egg z The Simpsons , ale reálné kašpárek s harmonikou, pobíhající a prznící vše co mu přijde do cesty už skoro čtyřicet let.
P.S. Zde se jedná i u Frank Drebin Tribute.

BONUS

Nakonec? Tukavec.