Stoner-rock’n’rolloví Acid Row vydávají živáky.

Dva večery, dvě místa, dva světy. Pražská kapela Acid Row vydala za podpory české hudebně-proexportní kanceláře SoundCzech videa ke dvěma písním nahraným živě v létě 2020. Záznamy byly pořízeny v pražském klubu Rock Café a na hudebním festivalu Stone Smoker, který se uskutečnil na Jihlavsku.

2020: pandemický rok krysy sice příliš nepřál živým vystoupením, avšak letní měsíce – období koronavirového time-outu přece jen na chvíli umožnily hudebním nadšencům popustit uzdu rock‘n‘rollu a hudebním umělcům zanechat po sobě alespoň nějakou (audiovizuální) stopu.

Videa byla záměrně natáčena dva dny po sobě a hned na dvou diametrálně odlišných místech.  Atmosféra těchto míst je vždy zároveň příznačným způsobem spjata s náladou písně.

První singl s názvem „Sublime„, příznačný těžkostí stoner-doomových riffů, jejichž záchvěvy leckdy sahají až na samotné dno zemského jádra, odhaluje temnější, pomalejší i psychotičtější stránku Acid Row. Sublime tudíž přirozeně přísluší magickému prostředí Skalákova mlýna za přítomnosti účastníků stoner/psych festivalu Stone Smoker, který se tento rok konal vůbec poprvé. Tomu, jak moc těžká a temná skladba to je, nahrává i výjimečná situace, kterou byl výpadek elektrického proudu, jenž se podařilo ve videu zachytit. Na výjimečnosti atmosféry se podepisuje i styl záznamu, kdy jsou některé části zachycené na VHS kameru. Společně se stoupajícím cigaretovým dýmem od hlav návštěvníků až evokují atmosféru koncertů devadesátých let.

Druhý singl, starý jako kapela sama, s názvem „Lucifer“ náleží klubu Rock Café a odhaluje naopak bouřlivou živelnost a explozivně energickou tvář kapely. Atmosféra klubu rovněž prokládaná VHS záběry, zde pak ještě více evokuje náladu klubových koncertů 90‘ let a dává tak vzpomenout na rané časy Nirvany nebo éry Fu Manchu.

Videozáznamy vznikaly v rámci výzvy a finanční podpory tuzemské hudební kanceláře Soundczech, která má za cíl podporovat českou hudbu v zahraničí.

Kamery a střihu se ujal Boris Dubík z AND.Production. O zvuk se postarali Yasoo Nakashi, Adam Veselý a v postprodukci Venca Zlo.

Pražská kapela Acid Row, původem z plzeňského kraje, vznikla v roce 2012. Během svého působení na nezávislé scéně skloubila žánry jako stoner rock, doom metal, v kombinaci s punkovou energií živých vystoupení, ale nezapře se ani inspirací v grunge nebo právě kalifornským desert rockem devadesátých let. Kromě působení na domácí scéně si odjezdila i několik zahraničních koncertů. Na svém kontě má EP Bad Delivery (2016), LP Spikes (2018) a videosingl Cut It Out (2020).

https://www.facebook.com/acidroww

https://www.instagram.com/acidrow/

https://open.spotify.com/artist/1c9HjDhmZxexLXUGrbQklG?si=T7RSlNaJTC6LeaFk79uF9Q